Ja, ben ik net terug uit de Verenigde Staten, en het eerste wat ik hoor is dat Rutte de verkiezingen, net als de Republikeinen daar, probeert te kopen met een belastingverlaging van 1000 euro per persoon, en nu lees ik weer dat de VVD om openbaarheid van financiering te ontlopen dat via allerlei wazige stichtingen laat doen, zeg maar de super pac constructie waar de Republikeinen ook zo graag gebruik van maken om de regelgeving omtrent partijfinanciering in de VS te omzeilen:
“…in 2010 kreeg de ‘Stichting Ondersteuning VVD Tweede Kamerverkiezing’, met oud-minister Frank de Grave als belangrijkste bestuurder, 465.000 euro binnen.”
Dan weet je dus nog steeds niet precies wie die schenkingen doen. De VVD neemt gewoon één op één de vuile trucs van fout-rechts Amerika over.
Eerlijk is eerlijk: het is wél een VVD-er, oud-voorzitter Bas Eenhoorn, die hier zijn mond over open deed.
Ow, dus Geert heeft die financieringstruc helemaal niet zelf bedacht? Die heeft hij ook gepikt van de VVD toen hij wegging.
Eerlijk is eerlijk: Bas Eenhorn zegt ook dat dit een kwestie van integriteit is ook op lokale bestuursniveau.
Cosa Nostra heeft de tentakels overal gespreid.
Het is juist reclame voor de VVD: niet integer zijn. Is goed.
…en betaalt lekker.