Dion Graus is van mening dat de PVV in maart 2018 niet mee moet doen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Dat kan de Beweging partij volgens het Limburgse Tweede-Kamerlid beter overlaten aan lokale partijen. Die zijn toch allemaal zo reactionair als de neten, dus waarom zou je dan als PVV je handen vuil maken in de gemeenteraad.

Bovendien zijn volgens Graus de risico’s groot. De PVV ligt per definitie onder een vergrootglas en er hoeft maar één mislukte avonturier in een fractie te belanden om het allemaal in tranen te doen eindigen: “In elke schoolklas heb je een clown, een rokkenjager, het lievelingetje van de meester en een rotte appel. Dat heb je bij die lokale PVV-afdelingen straks ook. En de PVV ligt altijd onder een vergrootglas”.
Naar het zich nu laat aanzien doet de PVV in maart mee in 60 gemeenten. Momenteel is ze alleen in Almere en Den Haag vertegenwoordigd in de gemeenteraad.