Zaterdag 3 februari overal in Duitsland protest om arrestanten Hambach

Maandag 22 januari heeft de politie vergeefs geprobeerd de barricaden in het Hambacher Woud op te ruimen. Ook mislukte de poging aan de aanwezige afgevaardigden van SPD en AfD de “tot geweld bereide ekoterroristen” voor te geleiden. Het verzet rond het Hambacher Woud is bont, moedig en breder dan ooit.
Maar er zitten nu negen klimaatactivisten in voorarrest. Hun wordt verzet tegen ambtenaren in functie ten laste gelegd, omdat zij hun lichamen tegen de opruimmachines hebben ingezet. Dus omdat zij besloten hebben vreedzaam maar beslist tegen de bruinkoolwinning en voor een klimaatrechtvaardige wereld te demonstreren.
Er hebben niet eerder in de geschiedenis van de woudbezetting zoveel activisten tegelijk vastgezeten.

De bezettingsbeweging roept op om op 3 februari in geheel Duitsland actie te voeren rond deze gevangenschap en tegen de verwoesting terwille van bruinkoolwinning. “Wakes, demonstraties, blokkades van mijnen – wees creatief!” luidt de oproep.

Meer hier.