Tien Geboden: wat kan een politicus beter niet doen?

Nu we het historisch hoogtepunt hebben bereikt dat een PVV’er iets onoorbaars heeft gedaan én daar conclusies uittrekt, komt de Volkskrant met de Tien Geboden voor een politicus.

1. Gij zult oppassen met alcohol
2. Gij zult uw belangen gescheiden houden
3. Gij zult u zedelijk gedragen
4. Gij zult niet stelen
5. Gij zult geen geld achterover drukken
6. Gij zult uw handjes thuishouden
7. Gij zult op uw woorden letten
8. Gij zult uw cv niet opleuken
9. Gij zult niet liegen
10. Gij zult niet misleiden

Te veel politici zullen van mij een ‘check’ achter hun naam krijgen. Alleen bij de Grote Lijder kom ik er al aan 5. Zijn fractiegenoten komen ook aardig ver en hebben bijna allemaal een of meerdere ‘checks’.

Dit hele kabinet ook trouwens en de VVD en CDA ook.
Want eigenbelang of partijbelang boven landsbelang is tegen 2; het gehoereer met de PVV vanwege de macht is tegen 3; 4 gebeurt onder het mom van we moeten bezuinigen maar dan alleen bij de mensen die niks hebben; 7 is meehuilen met Geert en zeggen dat we inderdaad allemaal bang moeten zijn voor buitenlanders en dat die inderdaad slecht zijn; 9 doen ze de hele dag met hun facts free politics, net als 10. Misschien ben ik er nog een vergeten, maar vul die dan maar aan.