Bij een aanslag in Bagdad zijn vandaag zeker 28 mensen om het leven gekomen. Tenminste 50 mensen raakten gewond. Vermoedelijk zal het aantal doden nog stijgen. De aanslag is inmiddels opgeëist door ISIS.
Er heerst wat verwarring over de gebruikte methode. In eerste instantie werd gesproken over autobommen, maar volgens de laatste berichten gaat het om zelfmoordaanslagen. Twee mannen zouden op een drukbezochte markt bomgordels tot ontploffing hebben gebracht.
In Bagdad vinden bijna dagelijks aanslagen plaats, maar dit is de bloedigste aanslag sinds ISIS in oktober een autobom tot ontploffing bracht bij een sjiitisch heiligdom. Daarbij kwamen 40 mensen om het leven. Bij een aanslag in juli dit jaar kwamen ruim 250 mensen om het leven.