In Den Haag wordt vandaag gedemonstreerd door een coalitie van de Ku Klux Klan en de agro-industrie boeren. De agro-industrie – waaraan slechts weinig boeren zich kunnen of willen onttrekken – is ontstemd omdat de regering wat halfslachtige maatregelen wil nemen om de uitstoot van stikstof te beperken.
Diezelfde industrie is verantwoordelijk voor 50% van de uitstoot van stikstof en produceert voornamelijk voor het buitenland (90% van de Nederlandse landbouwproduktie wordt geëxporteerd). Mede daardoor is Nederland één van de meest vervuilde landen van.de EU. Nederland heeft een grote veestapel met veel varkens, koeien en kippen per vierkante kilometer. De mest van die dieren mag door boeren uitgereden worden over het land. De hoeveelheid mest is zó groot dat landbouwgewassen het niet op kunnen nemen. Nederland overschrijdt daardoor de Europese normen voor fosfaat en stikstof in de grond.
Daarnaast spoelen de overtollige fosfaat en stikstof uit de bodem en komen in het oppervlaktewater terecht. Het Nederlandse oppervlaktewater behoort daarmee tot het meest vervuilde van de EU, met catastrofale gevolgen voor de visstand.
Omdat de sector voornamelijk voor het buitenland produceert zou ze moeiteloos gesaneerd kunnen worden, zonder dat de voedselvoorziening ook maar een moment in gevaar komt. Elke poging het systeem te hervormen stuit echter op de onwil van de agro-industrie en haar politieke bondgenoten, met name het CDA.
De landbouwsector is de meest behoudende sector van Nederland en dat weerspiegelt zich ook in de politieke voorkeur van boeren. Inmiddels is naast het CDA ook de fascistische PVV buitengewoon populair in agrarische kringen. Klimaatontkenning is de norm en behoudzucht viert hoogtij. De boeren die zich daaraan weten te onttrekken vormen een minderheid en zijn vandaag ook niet aanwezig in Den Haag.
Sven Kokkelman #radio1 vraagt LTO voorman: wat is dan uw oplossing? Minder natuur, zegt Calon. “Die natuur kan niks hebben. Nederland is nu eenmaal geen natuur, meer een grote stad.” #boerenprotest
— Roos Vonk (@roosvonk) October 1, 2019
Wel aanwezig zijn de de agro-industrie en een stel gewelddadige rechts-extremisten die met tractoren Den Haag terroriseren.
Meer dan honderd trekkers staan op het Malieveld in Den Haag. Officieel is er toestemming gegeven voor maximaal 75 trekkers. Boeren zijn door hekken gereden om het veld op te komen. pic.twitter.com/3Rbvft8DVp
— RTV Noord (@rtvnoord) October 1, 2019
Kan me toch demonstraties heugen de laatste jaren waar de politie minder meegaand was als afspraken werden geschonden ? https://t.co/tdPDyiV7Ni
— Mark Lievisse Adriaanse (@Markla94) October 1, 2019
Kijk eens de strijdvlag van de Ku Klux Klan en het racistische Zuiden (waar de slavernij hoogtij vierde) lekker vrij in #DenHaag wapperen. #boerenprotest #Charleston pic.twitter.com/xBkdzDIbY5
— A. A. (@rredouan106) October 1, 2019
Heel voorspelbaar spreekt de veroordeelde rechtsextremist Wilders protesterende boeren op Malieveld toe. Het is geen geheim dat veel boeren PVV stemmen, omdat alles de schuld is van links, moslims en de EU (die notabene de agrarische sector subsidieert). #boerenprotest #agractie pic.twitter.com/Cm6ZsDfirz
— Walter van der Cruijsen (@wltrrr) October 1, 2019