De milieuorganisatie onderzocht de groene inspanningen van zeventien van de grootste elektronica- en IT-bedrijven ter wereld, inclusief hun klimaatinspanningen, recyclagebeleid en het gebruik van toxische stoffen.
Apple en Fairphone zijn de beste leerlingen in de klas, gevolgd door Dell en HP. Bedrijven als Sony, Google en LG zitten in de middenmoot, terwijl Samsung en Amazon op het strafbankje terechtkomen.
In het geval van Samsung bijvoorbeeld zijn de cijfers hard: van de 16.000 gigawatt aan energie die het bedrijf in 2016 gebruikte, kwam amper 1 procent uit hernieuwbare bronnen.
“Techbedrijven beweren erg innovatief te zijn, maar hun productieketen zit vaak nog in het industriële tijdperk”, zegt Cary Cook van Greenpeace. “We weten dat ze kunnen veranderen: in plaats van de klimaatverandering aan te zwengelen, kunnen deze bedrijven de juiste weg tonen. Dat hebben Google en Apple bijvoorbeeld al gedaan door hun datacenters op hernieuwbare energie te laten draaien.”
(Lees verder bij de bron van dit artikel)
Via:: dewereldmorgen.be