Chili, na de staatsgreep van 1973 tegen wat het toonbeeld van een “democratische overgang naar het socialisme” moest worden, het toonbeeld en de proeftuin van het dictatoriaal neoliberalisme. Het onderwijs is geprivatiseerd en dus gericht op winst, en de huidige president Bachelet heeft beloofd aan deze privatisering een einde te maken.
Tot nu toe is hiervan niets te merken en studenten gingen derhalve de straat op gisteren 26 mei – het protest schuift ineen met de demonstraties tegen de vervuiling van de zee.
De demonstratie over de belangrijkste straat van Santiago de Chile, Alameda, werd door de politie uiteengedreven. Ook elders werd op demonstranten ingerost door carabineros die ook honden loslieten.
Een overzicht met illustratieve foto’s hier.
Afgelopen dinsdag werd zowaar het presidentieel paleis La Moneda bezet door studenten die (uiteraard zou men zeggen) gewelddadig verwijderd werden. Zij kondigden bij deze actie hun offensief aan. “Chili is het wachten moe”.