Verhofstadt speelt dubbelrol

 Volgens historicus en slavist Idesbald Goddeeris (KUL) speelt Europa geen al te mooie rol in het conflict in Oekraïne. “Europa heeft onder meer door de actie van Guy Verhofstadt olie op het vuur gegooid. Het einde is nog niet in zicht”, zei Goddeeris vanmorgen in “Bonus” op Radio1.

Volgens Goddeeris is de rol die Europa in het conflict heeft opgenomen, niet helemaal zuiver op de graat. “We doen ons voor als bemiddelaar in het conflict. Maar eigenlijk hebben we ons gemengd in een spanning die er al heel lang is maar waarin we ons nu aan het moeien zijn om andere belangen dan democratie en vrijheid. Als we Oekraïne hadden willen helpen, dan hadden we dat in 2005 moeten doen, bij de Oranjerevolutie.

Verder lezen

4 gedachten over “Verhofstadt speelt dubbelrol”

  1. Het is allesbehalve fraai hoe de EU zich heeft opgesteld in dit conflict.
    Deze EU is alleen maar bezig met steeds meer macht naar zich toe te trekken.
    Bloedvergieten wordt tot gewin omgezet.
    Voeg daarbij zijn partijgenoot De Gucht die het TTIP wil afsluiten, en een angstbeeld wordt waarheid.
    De EU is een dictatuur in wording die haar burgers tot slavernij wil veroordelen.

  2. Etnisch nationalisme kan soms erg grappige vormen aannemen.

    Heb ik niets tegen de mening van een Goddeeris, doch merk ik steeds op dat indien men specialisten over een bepaald gebied in de buitenland doet interviewen (op buitenlandse zenders), zijn dat meestal mensen die in de betrokken gebied geboren zijn en zeer goed de plaatselijke cultuur kennen.

    Het is eenmal de beste manier.

    Wij, daartegenover moeten altijd ergens een “eigen” manneke zien op te kalefateren zodat we naar de mening van “eigen” volk steeds moeten luisteren.

  3. Putin heeft met Merkel reeds de toekomstige benadering van Oekraine afgesproken.

    Niemand wil (tenminste op dit moment) dat Oekraine uit elkaar valt met alle gevolgen voor Europa van dien situatie.

  4. nexus m.

    Putin wil geen uiteen vallen.
    Wie denkt dat Putin zal toelaten dat in zijn achtertuin de EU zal regeren, kon wel eens van een koude kermis thuis komen.
    Rusland heeft militaire basis in de Krim.
    Ik zie eerder een militaire interventie dan dat Rusland dit zal accepteren.

Reacties zijn gesloten.