China werd het afgelopen jaar door het hoogste aantal natuurrampen getroffen, gevolgd door de Verenigde Staten en India. Dat zegt een pas gepubliceerde trendanalyse van de Verenigde Naties over de verwoestende gevolgen van rampen die met het klimaat samenhangen.
De nieuwe analyse van het VN-bureau voor Rampen en Risicoreductie (UNISDR) toont aan dat de meest verwoestende natuurrampen van 2015, het warmste jaar ooit, bijna allemaal klimaatgerelateerd waren.
Uit de analyse blijkt dat in 2015 98,6 miljoen mensen werden getroffen door rampen en dat het klimaat, vaak geholpen door het weerfenomeen El Niño, in 92 procent van de gevallen een bepalende factor was. De rampen met de grootste impact waren de 32 grote droogtes die vorig jaar 50,5 miljoen mensen hebben getroffen.
Droogte en overstromingen
Uit de analyse blijkt dat de vijf landen die het zwaarst werden getroffen, China (26 rampen) en de VS zijn (22), gevolgd door India (19), de Filipijnen (15) en Indonesië (11 rampen).
(Lees verder bij de bron van dit artikel)
Via:: dewereldmorgen.be