Veel doden bij aanslag in Ivoorkust

Bij een aanslag in het West-Afrikaanse Ivoorkust zijn volgens de laatste berichten tenminste 12  mensen gedood, waaronder ook kinderen. Enkele schutters stormden bij de kustplaats Grand-Bassam – een populair vakantieoord – het strand op en openden het vuur op de badgasten. De schutters riepen ‘Allahoe Akbar’ toen ze het vuur openden, wat weinig twijfel laat over hun achtergrond.

Zoals gebruikelijk in dergelijke situaties spreken de verklaringen elkaar tegen. Volgens lokale media bestormden de schutters een hotel en gijzelden ze de gasten, maar volgens de staf van het hotel is er niks aan de hand.

Volgens de regering van Ivoorkust zijn de 6 schutters inmiddels ‘geneutraliseerd’, wat waarschijnlijk betekent dat ze het tijdelijke voor het eeuwige hebben verruild.

Update: de aanslag is inmiddels opgeëist door Al Qaeda in de Islamitische Maghreb (AQIM)