Trump: ‘Republikeinen moeten verkiezingen overnemen’

Trump liegt 24/7, behalve als hij het over willekeurig welk kwaadaardig plan heeft dat in zijn vermolmde hersenen ronddwaalt, dan spreekt hij steevast de waarheid hardop.

In een interview met Dan Bongino, tot voor kort de adjunct-directeur van de FBI maar nu weer gedegradeerd tot ordinaire podcaster zei Trump:

“The Republicans should say, we want to take over, we should take over the voting, the voting in at least many, 15 places. The Republicans ought to nationalize the voting.” (CNN)

De verkiezingen worden in de Verenigde Staten grondwettelijk door de staten georganiseerd, niet door de federale overheid. Dus Trump heeft er niks over te zeggen. Maar hij zei nog iets veel extremers: de Republikeinen zouden de verkiezingen over moeten nemen. We zijn intussen vrijwel murw gebeukt door de permanente stroom van crimineel vuil dat er uit de mond van Trump loopt, maar stel u toch eens even een willekeurige premier of staatshoofd voor die zoiets zou zeggen. Het is in feite niet te bevatten.

Maar Trump kent de grondwet niet of die kan hem niks schelen. En dat kan hem waarschijnlijk terecht niks schelen, want wie gaat die wet nu helemaal handhaven als hij hem breekt? Het Mininisterie van Justitie functioneert immers als zijn persoonlijke advocatenbureau.

Hij vervolgde:

“We have states that are so crooked and they’re counting votes. We have states that I won, that show I didn’t win,” Trump said. “Now you’re going to see something in Georgia where they were able to get with a court order, the ballots, you’re going to see some interesting things come out.” (CNN)

Nee precies, hij verloor in bepaalde staten, maar híj weet dat hij er niettemin gewonnen heeft. De meeste beschuldigingen uit de mond van Trump zijn bekentenissen. Als er al verkiezingsuitslagen verdacht waren, dan waren het zijn overwinningen in alle zeven swing states in 2024, een unicum in de geschiedenis, waarvan het uiterst onwaarschijnlijk is dat die daadwerkelijk door een van de impopulairste presidenten ooit gehaald werden.

Ook tijdens de campagne van 2024 sprak hij wellicht de waarheid, toen hij zei dat ze geen stemmen meer nodig hadden omdat hij al zeker was van genoeg stemmen, en dat men in de toekomst om te beginnen niet meer zou hoeven stemmen.

Het valt te hopen dat de Democraten in de door Trump beoogde staten zich goed voorbereiden op stemonderdrukkende dan wel frauduleuze praktijken van het Trumpregime aldaar.

(Afbeelding: videostill uit One on One Laura Ingraham 31 augustus 2020)