Noren vinden dat ze te veel voor vrije toegang van de EU-markt moeten betalen.
Noorwegen stelt dat de Europese Commissie het Scandinavische land een verdubbeling heeft gevraagd van het bedrag dat het aan de Europese Economische Ruimte (EER) afdraagt voor de komende vijf jaar.
(EurActiv [vertaald uit het Engels])
Noorwegen is met de EU verbonden via de EER. Dat is een constructie waardoor niet tot de EU behorende landen toch van de EU-markt gebruik kunnen maken.
Als je geen lid wilt worden van een club, kun je daar goede (principiële) redenen voor hebben. Maar wil je toch profiteren van de voordelen die zo’n club biedt, dan moet dat in het geval van de EU kunnen. Maar je dient er wel extra voor te dokken. Een dubbele prijs lijkt me niet onredelijk. Zonder lidmaatschap vermijd je het wijdverbreide idiote misnoegen in de maatschappij dat alles op conto van de EU schuift wat er fout gaat in sociaal-economisch opzicht.